Kādas ir iespējamās zobu implantācijas operācijas blakusparādības?

Diemžēl zobu zudums ir ļoti reāla (un diezgan izplatīta) mutes veselības problēma. Taču, ņemot vērā visus sasniegumus restauratīvajā zobārstniecībā, nav iemesla, lai trūkstošie zobi ietekmētu pacienta smaida veselību un funkcionalitāti. Ir daudz trūkstošo zobu ārstēšanas iespēju, un zobu implanti ir visdrošākā un izturīgākā ārstēšanas iespēja. Zobu implanti nodrošina drošu pamatu zobu kroņiem, zobu tiltiem un protēzēm, ļaujot pacientiem priecāties par smaidu, kas izskatās un darbojas tāpat kā dabīgie zobi. Lai gan zobu implantu priekšrocības ir daudzveidīgas, ārstēšanas process ir saistīts ar nopietnu mutes dobuma operāciju.

Zobu implantu blakusparādības

Prasmīga un pieredzējuša mutes dobuma ķirurga uzraudzībā zobu implantācijas operācijai jābūt drošai un efektīvai procedūrai ar minimālu komplikāciju risku. Tomēr komplikācijas (kas ir retas un neparedzētas sekas) atšķiras no blakusparādībām. Blakusparādības ir dabiska reakcija uz zobu implantācijas procedūras laikā notiekošajām izmaiņām, un tās ir normāls zobu implantācijas procedūras rezultāts. Par laimi, šīs blakusparādības ir tikai īslaicīgas un parasti nav ļoti smagas. Tomēr pacientiem ir labi apzināties šīs blakusparādības, lai viņi būtu gatavi zobu implantu atveseļošanai. Zemāk ir aprakstītas dažas no biežāk sastopamajām zobu implantu operācijas blakusparādībām:

Diskomforts

Tāpat kā jebkuras mutes dobuma operācijas gadījumā, pacients, visticamāk, izjutīs diskomfortu dažas dienās pēc ārstēšanas. Sāpēm nevajadzētu būt pārāk stiprām, taču zobārsts var izrakstīt pretsāpju medikamentus, lai palīdzētu novērst jebkādu diskomfortu.

Asiņošana

Lai gan asiņošana parasti nav problēma pēc zobu implantu ārstēšanas, ir normāli, ka pacienti novēro nelielu asiņošanu implanta vietā. Šī asiņošana parasti ir minimāla, un tai nevajadzētu ilgt ilgāk par dienu vai divām.

Pietūkums

Pacientiem ir ierasts, ka ap smaganu līniju ārstēšanas vietā rodas pietūkums. Dažos gadījumos pēc zobu implantācijas operācijas var parādīties arī vaigu un sejas sānu pietūkums. Šī tūska laika gaitā izzudīs, bet pacienti var izmantot ledus maisiņus, lai atvieglotu dzīšanas procesu.

Zilumi

Zilumi ir vēl viena iespējamā zobu implantu ārstēšanas blakusparādība. Uz sejas var parādīties dažas zilumu pazīmes. Tāpat kā pietūkums, arī šis zilums pakāpeniski mazināsies nākamajās dienās pēc ārstēšanas.

Iepriekš minētās blakusparādības ir normālas, un tām nevajadzētu radīt bažas. Tomēr retos gadījumos (parasti, ja netiek ievēroti pēcoperācijas norādījumi) pēc zobu implantu ārstēšanas var attīstīties infekcija. Infekcija var kavēt zobu implantu saplūšanu ar žokļa kaulu un var izraisīt zobu implantu neveiksmīgu saaugšanu ar smaganām. Lai izvairītos no šīs komplikācijas, pacientiem rūpīgi jāievēro visi aprūpes norādījumi, jālieto visas izrakstītās antibiotikas un pēc iespējas ātrāk jāziņo zobārstam par jebkādām neparastām blakusparādībām.

Blakusparādības ir iespējamas visos gadījumos, kad notiek medicīniska iejaukšanās. Ankylos zobu implanti ir izgatavoti pēc augstākās kvalitātes standartiem un blakusparādības ir novērojamas ļoti retos gadījumos.

 

*Apmaksāta informācija

Последние новости

0 0 Оценки
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest

0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять
0
Хотелось бы услышать ваши мысли, пожалуйста, прокомментируйте.x