Ziemas riepu uzstādīšana ziemas mēnešos

Daudzviet Eiropā autovadītājiem ir noteikts, ka gada otrajā pusē automašīnai ir jāuzstāda ziemas riepas. Piemēram, Vācijā un arī Latvijā, sākot ar Decembri, transportlīdzekļiem, kas nav aprīkoti ar ziemas riepām, ir aizliegts braukt pa ceļiem. Ja tiek atklāts, ka transportlīdzeklis to dara, tam draud liels naudas sods. Kāds ir šādu likumu iemesls? Nu, tas ir diezgan acīmredzams – ziemas riepas ievērojami palīdz saglabāt kontroli laikā, kad, iespējams, citas riepas, kas nav paredzētas braukšanai ledū, sniegā vai spēcīgā lietū, Jūs varētu pievilt.

Ziemas riepas ir veidotas ar ļoti maziem iegriezumiem protektora blokos. Šos nelielos iegriezumus sauc par lamelēm. Tās ir izveidotas, lai palīdzētu nodrošināt papildu saķeri. Kā? Veidojot “mazus iecirtumus” sniega virsmā. Papildus saķeres uzlabošanai tās daudz labāk izspiež sniegu nekā citas sezonālās riepas. Piemēram, vasaras riepas, braucot pa sniegu, to sablīvē, padarot to cietu un ļoti slidenu.

Ziemas riepas – obligāts palīglīdzeklis ziemas apstākļiem

Ziemā braukt ar automašīnu ir patiešām bīstami. Ziemā autovadītājam lielākās problēmas sagādā ledus, sniegs un sniega sanesumi. Lai izvairītos no katastrofām, ir ļoti svarīgi izmantot ziemas riepas, jo šīs riepas ir īpaši izstrādātas un sagatavotas, lai labi darbotos aukstos un apledojušos apstākļos, kad braukšana ir apgrūtināta.

Svarīgi ir arī uzstādīt šīs ziemas riepas īstajā laikā. Ziemas riepas ieteicams uzstādīt, kad gaisa temperatūra tuvojas 7 grādu atzīmei. Tā kā ziemas apstākļi dažādās valstīs ir atšķirīgi, ir grūti ieteikt pareizo laiku riepu maiņai, bet labāk to izdarīt laicīgi lai laika apstākļi nepārsteigtu nesagatavotus. Tomēr, ja uz ceļiem ir melnais ledus, šīs riepas ir mazāk efektīvas, taču joprojām ir labākas salīdzinājumā ar vasaras riepām.

Ikvienam ekstrēmos ziemas ceļa apstākļos būtu jālieto ziemas riepas, jo tās nodrošina drošību. Turklāt, attīstoties tehnoloģijām, ir izstrādātas labākas riepas, kas palīdz droši pārvarēt vēl grūtākus apstākļus. Tāpēc vienmēr ir vēlams iegādāties jaunas riepas. Braukšana ziemā bez ziemas riepām, var būt ļoti slikta pieredze. Lielākā daļa cilvēku neapzinās jaunu ziemas riepu nozīmi. Vasarā tās var iegādāties par saprātīgām cenām un izmantot ziemā.

Vai ziemas riepas vispār ir tā vērtas?

Vissezonas riepas ir standarta opcija lielākajai daļai auto. Vissezonas riepas ir izstrādātas tā, lai varētu pārvietoties lielākajā daļā apstākļu, un daudzām no tām uz sānu malas ir marķējums M+S (dubļi + sniegs), taču tās nav izstrādātas tā, lai nodrošinātu vislabāko veiktspēju temperatūrā, kas ir zemāka par 7°C. Visās vietās, kur šādas zemas temperatūras ir vērojamas ilgāk, nekā dažas nedēļas gadā, ziemas riepas ir izdevīgi iegādāties – dažās pasaules vietās tās ir obligātas.

Ar vai bez radzēm ziemas riepas uz sniega vai ledus apstāsies ievērojami ātrāk, nekā parastās vissezonas riepas un ļaus daudz labāk noturēt pagriezienu, tādējādi samazinot negadījuma risku.

Vai ziemas riepas ir izdevīgas?

Ziemas riepas rada papildu izdevumus. Tomēr papildus svarīgajiem drošības ieguvumiem tās var atmaksāt daļu šo izmaksu laika gaitā, jo pagarina vissezonas vai vasaras riepu, kuras ziemas mēnešos noņemiet no transportlīdzekļa, kalpošanas laiku. Izmantotā mīkstākā gumijas maisījuma dēļ ziemas riepām parasti nav tādu pašu protektora nodiluma rādītāju, kā tipiskām vissezonu riepām. Michelin ziemas riepas ir vienas no labākajām, kas garantē riepas ekspluatācijas laiku līdz pat 60 000 km atkarībā no produkta.

Последние новости

0
0
Оценки
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest

0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять
0
Хотелось бы услышать ваши мысли, пожалуйста, прокомментируйте.x