Skandāls Taizemē – Latvijas futbolisti pret rasismu!

Esam jau ziņojuši par to, ka Pataijas pilsētā (Taizemē) notika 13. starptautiskais pludmales futbola turnīrs, kurā piedalījās 12 dažādu pasaules valstu komandas. Iespējams pati reprezentatīvākā komanda bija no tieši Latvijas, kuras sastāvā bija tādas futbola zvaigznes kā liepājnieks Māris Verpakovskis un Deniss Romanovs. Protams, nevar nepieminēt Latvijas izlases līdzjutējus un atbalstītājus, kuri spēles laikā pārpildīja tribīnes un dedzīgi juta līdzi mūsu komandai. Latvijas karoga krāsas, sarkanbalti sarkanā, kļuva atpazīstamas vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem.

Svarīgākais – mūsu komanda demonstrēja lielisko un profesionālo futbola spēles meistarību, tādējādi stiprinot Latvijas futbola tradīcijas un tās slavu starptautiskajā mērogā, kā arī iekārojot vietējo iedzīvotāju simpātijas un ovācijas.

Iespējams, tāpēc turnīra organizatoriem radās neveselīga greizsirdība un nevēlēšanās uzvarētāja laurus atdot Latvijas izlasei. Bezjēdzīgās un aplamās piekasīšanās rezultātā, turnīra organizatori bija pārkāpuši vispārpieņemtās ētikas normas un pieklājības robežas, izvirzot ksenofobiskas un rasistiskas apsūdzības. Apsūdzības būtība bija vairāk nekā nesaprotama – Latvijas izlases komandai tikai noņemti 3 punkti, jo spēles laukumā mūsu komandas sastāvā, pēc spēlētāju nomaiņas, bija trīs afroamerikāņu izcelsmes pārstāvji. Nav pieņemams tik klajš turnīra noteikumu un humāno vērtību pārkāpums demokrātiskajā sabiedrībā. Protestējot pret situāciju, Kamerūnas komanda atteicās iziet laukumā un pameta spēli, savukārt Latvijas izlase izgāja spēles laukumā T-kreklos “No racism” (“Nē rasismam”).

Vairāk Nikolaja Solovjeva reportāžā:

Atbalstīsim mūsu puišus! Viņi apliecināja, ka prot ne tikai lieliski un profesionāli spēlēt futbolu, bet ir arī gatavi aizstāvēt vispārcilvēciskās vērtības un nostāties pret netaisnību! Uz priekšu, Latvija!

Lasi ari:

Māris Verpakovskis par pludmales futbolā turnīru Taizemē (video)

Pārskats par pludmales futbolā turnīru Taizemē (video, foto)

Latvijas komandas oficiālie partneri:

Pasākumu aģentūra «YOU ARE EVENTS», Dmitrijs Komarovs

Portāls Infoliepaja.lv.

Последние новости

0 0 Оценки
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest

0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять
0
Хотелось бы услышать ваши мысли, пожалуйста, прокомментируйте.x