Liepājā atvērusies jauna vieta vīriešiem, ESFE Barbershop – bārdas remonts, klasiska atmosfēra un profesionāla pieeja ikvienam

Liepājā, Zivju ielā 11/13, ir atvērusies jauna vīriešu frizētava «ESFE». Īpašnieks, liepājnieks, vīriešu meistars, bārddzinis Raitis Reteris. Mēs paciemojāmies pie viņa un nedaudz parunājām. Viņš pastāstīja kādēļ atvēris vīriešu frizētavu tieši Liepājā, kādus pakalpojumus viņš sniegs, kā arī par pieeju katram klientam.

Pasaule pēdējos mēnešos ir kardināli mainījusies pandēmijas dēļ. Pēdējā laikā mēs vairāk dzirdam par to ka kafejnīcas, veikali u.c. beidz savu pastāvēšanu. Bet tu otrādi, šajā grūtajā laikā spēri drosmīgu soli – vīriešu frizētavas atvēršana. Nebaidies?

Man patīk riskēt, ja kaut kas ienāk prātā, tad pilnībā atdodu sevi šai idejai un fokusējos tieši šajā virzienā. Tā nu sanāca arī šeit. Biju atgriezies Liepājā atvaļinājuma laikā, un sapratu, ka šeit nav tāda īsta klasiska “Oldschool” barbershopa, kur katrs apmeklētājs varēs izmēģināt īstu skūšanu, kvalitatīvus pakalpojumus un iegrimt klasiskā atmosfērā.

Cik sen Tu esi šajā profesijā?

Nu jau būs vairāk par 3 gadiem. Un gribu norādīt, ka lielāko daļu es pavadīju Eiropā, iegūstot pieredzi, kur šī industrija ir ļoti labi attīstīta. Priecē arī tas, ka Latvijā arvien vairāk vīrieši sāk saprast, ar ko atšķiras parastā frizētava no specializētās vīriešu frizētavas, šeit vīrietis var saņemt daudz lielāku un kvalitatīvāku pakalpojumu. Vēlos vēl pievērst Jūsu uzmanību, «ESFE» nesatiksiet meistaru «treņikos» vai pludmales čībās. Šeit Jūs iegrimsiet īstā klasikas atmosfērā.

Patiešām, šeit var izjust pagājušā gadsimta 20-30 gadu atmosfēru. Skan gan blūzs gan džezs, uz sienām mēs redzam vinila plates, kā arī pagājušā gadsimta pazīstamākos mūziķus… Saki, lūdzu, vai šeit kā klasiskajā barbershopā  var atrasties «menonly» tikai vīrieši?

Protams, kas saistīts ar pakalpojumiem, tad tie visi ir vērsti uz vīriešu auditoriju, bet sievietēm ieeja nav liegta. Pateikšu Jums nelielu noslēpumu jau pavisam drīz mūsu komandai pievienosies vēl viens meistars, iespējams tā būs sieviete.

Ar ko «ESFE» atšķiras no citām vīriešu frizētavām Liepājā?

Piemēram ar to, ka nevienam Liepājā, pat varbūt Latvijā nav tik lielas pieredzes klasiskajā vai karaliskajā skūšanā. Skūšanā mēs izmantojam bārdas nazi, labāko angļu kosmētiku, karstos dvieļus.  «Karaliskā skūšanās» — tā ir tradīcija ar vairāk kā 200 gadu senu vēsturi… Tādu meistaru, kuri precīzi izpilda šo pakalpojumu šobrīd Latvijā ir maz.

Kas saistīts ar citām atšķirībām… šeit Jūs redziet ideālu tīrību.

Pēc katra klienta mēs visu rūpīgi tīram un dezinficējam.

Vēl mēs nekad nedalām savus apmeklētājus pēc sociālā statusa , vecuma vai citiem kritērijiem. Visi kas pie mums griežas, saņem vienādi augstas klases pakalpojumus un attieksmi.

Bērni arī?

Ar bērniem ir tā – ja bērns var nosēdēt mierīgi un ir pieradināts sēdēt krēslā, tad jā , no 5-7 gadiem. Bet ja bērns baidās griezt matus, labāk griezties specializētā bērnu frizētavā. Vispār mazākais bērns, ko esmu frizējis bija 3 mēnešus vecs afro puika. Varam teikt, ka pieredze darbā ar bērniem arī ir.

Kādas īpatnības vēl Tu varētu atzīmēt šajā profesijā?

Teiksim tā, īsts bārddzinis – tas nav tikai nogriezt matus vai noskūt bārdu, tā teikt, strādāt pēc noteikta standarta. Katrs no mums pa savam ir unikāls un piemeklējot vai piedāvājot matu griezumu, bārdas korekciju, ir jārēķinās ar  sejas formu, matu augšanas fizioloģiju, individuālās vēlmes, noskaņojumu un dzīves pozīciju. Svarīgi ir arī kur cilvēks strādā, kādu amatu viņš ieņem, kā arī hobiji, un saliekot visas šīs lietas kopā, mēs piedāvājam veidot tēlu un stilu.

Savā ziņā bārddzinim ir arī jābūt psihologam – vajag mācēt komunicēt ar dažādiem cilvēkiem, sarunāties un uzklausīt. Iedziļināties cilvēku situācijās. Ir tādi cilvēki, kuriem ir noticis kas nelāgs, darbā vai ģimenē… Dažreiz vajadzīgs vienkārši ieklausīties, atbalstīt un pateikt īstos vārdus. Priekš klienta bārddzinis ideālā variantā nav tikai meistars, bet arī draugs ar kuru var atnākt parunāties par jebkurām tēmām.

Es pamanīju, ka uz banera ir rakstīts bārdas remonts nevis bārdas korekcija, skan nedaudz nestandarti, ko tas nozīmē?

Jā, tas tiešām skan neparasti, bet tam ir pamats. Bieži apmeklētāji nāk ne tikai noskūt bārdu, bet arī to pielabot vai salabot… Un ne tikai pēc neprofesionāļa darba, bet arī pēc tā, kad centies to pielabot pats pašrocīgi mājas apstākļos… Un protams vārds «remonts». Priekš vīrieša tā ir ļoti tuva un saprotama lieta. Varam arī to nosaukt par tādu nelielu mārketinga soli.

Sakot ka remonts var notikt bezgalīgi ilgi?

Tāpat kā bārda – arī aug visas dzīves garumā… tā kā šeit arī ir sava doma…

Pastāsti par saviem plāniem un mērķiem.

Viss vēl pilnībā nav pabeigts, jo mēs esam atvēri nesen, bet pagaidām viss ir sakārtots tā, lai mēs varētu strādāt un sniegt kvalitatīvus pakalpojumus no pirmās dienas. Plānos protams ir augt, pilnveidoties, piesaistīt jaunus komandas biedrus, veidot vīriešu klubu, kā arī veidot sporta tiešraižu vakarus.

Man ir zināms, ka Tu aktīvi nodarbojies ar labdarību. Mēs pat kādu laiku atpakaļ kopā devāmies uz dzīvnieku patversmēm, kur Tu dzīvniekiem vedi barību un nepieciešamās lietas… Vai nākotnē plāno iesaistīties kādā projektā?

Mana pirmā profesija ir ugunsdzēsējs-glābējs, un domāju, ka tas man ir raksturā – es cenšos palīdzēt citiem… Strādājot Eiropā arī nepaliku malā, un iesaistījos projektā ”Street Hug Barbers”, kur mēs, ar mūsu komandu no dažādiem barbershopiem un saloniem, devāmies ielās un palīdzējām bezpajumtniekiem. Tā kā es ļoti mīlu dzīvniekus, pēc savām iespējām cenšos palīdzēt dzīvnieku patversmēm. Septembrī ir plānots sākt pārrunas ar Liepājas bērnu namu vadību, kur vēlos izsniegt kvotas, bezmaksas matu griezumus tiem, kuri labi mācas, vai par labiem darbiem.

Tu atkal atgādināji par savu pieredzi, kuru guvi. Man radās jautājums – “mūsējie”, es domāju Latvijas vīrieši, ļoti atšķiras no eiropiešiem?

Atšķirības, ņemot vērā tos pašus skandināvus un vispār Eiropā, barberinga kultūra ir daudz attīstītāka kā Latvijā. Pie mums tikai pēdējos gadus vīrieši sāk saprast, ka viņi vēlas izskatīties sakopti, un vairāk pievērš uzmanību ārējam izskatam. Sāk saprast arī to, ka tas ir svarīgi ne tikai darba vidē, bet arī ikdienā un privātajā dzīvē. Pirmo iespaidu tieši rada mūsu ārējais izskats.

Un tai pašai brutalitātei, pirmkārt, ir jābūt noformētai akurāti un kvalitatīvi, un matu sakārtojumam jābūt ar nelielu artistisku noti?

Tieši tā, neapšaubāmi. Tāpēc priekš vīriešiem pēdējos gados tiek atvērtas specializētas vietas- barbershopi, kur strādā īsti speciālisti, bārddziņi, vīriešu stila eksperti, kā arī vīriešu stilisti.

Pie mums, mēs klientiem sniedzam ne tikai kvalitatīvus pakalpojumus, bet arī izglītojam tos. Mēs stāstam un izglītojam mūsu apmeklētājus, kāds matu sakārtojums un/vai bārda piestāvēs vislabāk, kā sekot līdzi savam apmatojumam mājas apstākļos. Mums ir svarīgi, lai nākamo reizi, kad vīrietis mūs apmeklē, viņš nepasaka “šeit īsāk, augšā garāk”, bet lai varētu nosaukt matu sakārtojuma nosaukumu un izvēlēto stilu. Tādējādi, tas palīdzēs ekonomēt gan savu, gan mūsu laiku.

Tu brīvi pārvaldi latviešu, krievu un angļu valodu?

Tieši tā, vēl nedaudz Norvēģu…

Vai ir kāda frāze vai devīze, kas varētu raksturot tevi?

Bieži atnāk viesis un saka: “Baidos kaut ko mainīt un eksperimentēt”,  parasti cenšos atbildēt: “Nebaidies, es pats baidos”, tas parasti iedrošina. Vai arī komiskā formā  “Acis baidās, rokas dara“. Nevajag baidīties, vajag mēģināt, eksperimentēt un meklēt savu stilu… Galvenais uzticies profesionālim.

Mūsu sarunas beigu daļā pastāsti ko nozīmē «ESFE»?

ESFE – ЕХCELLENT SERVICE FOR EVERYONE, kas tulkojot no angļu valodas nozīmē – ideāls serviss ikvienam. Nosaukums jau runā pats par sevi! Laipni lūgti pie mums.

Pierakstu variet veikt pa esošo tālruni: 25276477 vai mūsu Facebook lapā, kur uz visiem jūsu interesējošiem jautājumiem atbildēšu personīgi es.

Mūsu adrese: Liepāja, Zivju iela 11/13

Rezervācijas saite: https://www.fresha.com/esfe-barbershop-ewokbkqh

 

Теперь ИнфоЛиепая есть и в Телеграм! Подписывайтесь, и следите за актуальными новостями Латвии и Лиепаи на нашем канале Infoliepaja.lv

Если и вы что-то нашли или потеряли, или стали свидетелем необычной ситуации, а может просто хотите поделиться с окружающими важной и полезной информацией, пишите нам на E-mail: redakcija@infoliepaja.lv.

 

Последние новости

0 0 оценка
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять
0
Хотелось бы услышать ваши мысли, пожалуйста, прокомментируйте.x
()
x

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.