Liepājniecei ar slimu bērniņu ļoti vajadzīga mūsu palīdzība

Средства для Карины собраны! Līdzekļi Karinai ir savākti!

Ar Liepājnieci Karīnu mēs esam tikušas viņas darba vietā  – bērnudārzā. Nekad nepadomātu ka tā ir nopietni slima sieviete. Izskats ir ļoti maldinošs. Šī smalka sieviete, patiesībā ir cīnītājs – cīņā pret šausmīgu, nopietnu slimību, viņa nenolaiž rokas bet turpina cīnīties. Neskatoties uz grūtībām, viņa ipārliecināta, ka uzvarēs šo cīņu . Karina saka, ka viņai vienkārši jācīnās, pat ne sevis dēļ, bet gan viņas bērna labā, kurš bez viņas vienkārši nevares izdzīvot. Un tikai nedaudz pamanāms drebošās notis viņas balsī nodevīgi liecina tā ir sieviete, kura ir kļuvusi briesmīgās nepatikšanās …

«39 gadu vecumā, mums ar vīru piedzima ilgi gaidīta meita. Ar kuru pēc piedzimšanas četrus mēnešus es pavadīju intensīvās terapijās palātā – meita piedzima priekšlaicīgi, ar ļoti mazu svaru – tikai 716 grami. Ārsti cīnījās par viņas dzīvību. Meita pat izdzīvoja klīnisko nāvi. Protams, gan priekšlaicīgas dzemdības, gan klīniskā nāve atstāja sekas – bērns atpaliek gan fiziskajā gan garīgajā attīstībā. Pēc gada, varbūt stresa rezultātā, varbūt citu iemeslu dēļ, man diagnosticēja krūšu onkoloģiju. Divus gadus mani ārstēja, pēc tam piecus gadus bija remisijas periods . Un pagājušajā gadā, oktobrī, tika atklāts aknu audzējs. Tad sekoja ilgstoši izmeklējumi, lielākā daļa izmeklējumu tiek veikti par saviem līdzekļiem. Diemžēl “zaļais koridors” aizgāja gar mani – man bija jāmaksā par visu un jāgaida: vienmēr ir lielas ilglaicīgas rindas. Galu galā, tikai 2018. gadā februārī tika veikta operācija, un tagad es turpinu ķīmijterapijas kursu». Karina saka, ka zaudēta laika dēļ, ir atklāti jauni audzēji. Pirms tam, oktobrī,  tie netika atklāti.

«Ārsts onkologs jautā: kur es biju, kāpēc tik vēlu atnācu? Bet es vienmēr devos pie ārstiem, lūdzu palīdzību, bet Liepājas ārsti nosuta mani uz Rīgu, bet Rīgā ir milzīgas rindas». Karīna vienmēr piekrīt jebkurai ārstēšanai, kas viņai tiks un tika piedāvāta – jo viņai nav citas izvēles. Viņas mazai meitai vajag īpaša aprūpe: «Bērna labā man jācīnās, es gribu dzīvot!». Diemžēl ar savu vīru Karina ir šķīrusies jau pirms gada, tāpēc visas rūpes par bērnu ir uz viņas trauslajiem pleciem.

Šis ķīmijterapijas kurss, kas tika nozīmēts sievietei, nepalīdz – jūnijā magnētiskā rezonanse parādīja, ka pēc operācijas metastāzes parādījās atkartoti. Latvijā pacientu pārbauda tikai pēc 6. ķīmijterapijas kursa, lai noteiktu, vai darbojas zāles. Vācijā šādas analīzes tiek veiktas uzreiz – un tiek noteikts, cik efektīvas ir zāles. «Lai noteiktu, kāda veida zāles darbojas noteiktā audzēja tipā, ir nepieciešams diagnosticēt – Latvijā šāda veida diagnostiku neveic. Latvijā ir medicīnas iestāde, kas strādā tieši ar klīniku Vācijā» – saka Karina.

Šobrīd šī ir vienīgā Karīnas iespēja – laiks nežēlīgi skrien, un ārstēšana ir atkarīga no tā, cik ātri un pareizi ārsti nosaka, kādas zāles var palīdzēt cīņā pret viņas slimību. Pētījumam nepieciešamais materiāls jau ir paņemts un nosūtīts Vācijā, bet par to ir jāmaksā 3 267 eiro.

Pēdējā gadā laikā sieviete pastāvīgi dodas uz Rīgu pie ārstiem un lai veiktu ķīmijterapijas kursus. Daudz naudas aiziet dažādiem izmeklējumiem, testiem. Karīna ilgus gadus strādājusi Bērnu slimnīcā, pēc tam Centrālajā slimnīcā, pēdējos 16 gadus viņa strādā bērnudārzā un protams viņai nav līdzekļu lai apmaksātu nepieciešamu izmeklējumu, visi ietaupīti līdzekļi aizgāja ārstēšanai.

Palīdzēsim Karīnai šajā smagajā cīņā. Katra diena ir svarīga, viņas izglābšanai un viņas septiņus gadus vecai meitai!

Lai palīdzētu Karinai, jūs varat pārskaitīt līdzekļus uz kontu:

Karīna Garmata

Banka: AS SWEDBANK

Konta Nr: LV79HABA0551014260408

Mērķis: ziedojums Karīnai Garmatai

avatar
1009
  Подписаться  
Уведомление о

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.