8. vidusskolas skolēnu vecāki vēršas pie Seska un deputātiem

Vecāku komiteja, kas pārstāv Liepājas 8. vidusskolas skolēnu vecāku intereses, atklātā vestulē vēršas pie Liepājas domes priekšsēdētāja U.Seska un deputātiem ar lūgumu saglābāt Liepājas 8.vidusskolu tādu, kāda tā ir šobrīd, un nepievienot Liepājas internātpamatskolu Liepājas 8. vidusskolai.

Kā uzzināja portāls, ceturtdien, 10:30 vecāku komitejas pārstāvji dosies uz Liepājas domi, lai iesniegt pilsētas mēram un deputātiem vēstuli ar minētajiem prasībām.

Komiteja aicina arī vecākus atnākt ceturtdien, 14. jūnijā, pulksten 10:30 pie Liepājas domes un ar savu klātbūtni atbalstīt prasības.

Vestule:

Liepājas domes priekšsēdētājam Uldim Seskam un domes deputātiem

Vecāku komitejas, kuri pārstāv Liepājas 8. vidusskolas skolēnu vecāku intereses, prasības:

  1. Lūdzam saglābāt Liepājas 8.vidusskolu tādu, kāda tā ir šobrīd, un nepievienot Liepājas internātpamatskolu Liepājas 8. vidusskolai. Internātskolas pievienošana rada draudus Liepājas 8. vidusskolas pastāvēšanai. Jau šobrīd vecāki saviem bērniem izvēlas citas Liepājas skolas un ņem ārā dokumentus. Taču, ja tiks pievienota Liepājas internātpamatskola, situācija pasliktināsies un skolu pametīs neprognozējams skaits skolēnu. Vairākums vecāku uzskata, ka tiek ierobežotas bērnu tiesības iegūt izglītību tuvāk dzīvesvietai.
  2. Lūdzam Liepājas domei atbildēt uz 2018. gada 23. maijā iesniegto vecāku vēstuli ar 1074 parakstiem, kurā vecāki atkārtoti pauda savu protestu pret Liepājas internātpamatskolas pievienošanu Liepājas 8. vidusskolai, un, kamēr skolēnu vecāki nav saņēmuši oficiālu atbildi, neizskatīt šo jautājumu domes sēdē.
  3. Lūdzam pievērst uzmanību arī tam, ka Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde ir veikusi Liepājas internātpamatskolas skolēnu vecāku aptauju par to, cik internātpamatskolas skolēni vēlētos mācīties Liepājas 8. vidusskolā. Tikai 22 bērni vēlētos to darīt, ja papildus tiks piedāvāta jaunā mācību programma jūrniecībā un vajadzības gadījumā tiks piedāvāta dienesta viesnīca, atteikuma iemesls ir attālums. Tātad tiek ierobežotas arī internātpamatskolas bērnu tiesības iegūt izglītību tuvāk dzīvesvietai.
  4. Tā ka Liepājas 8. vidusskolas direktore dodas pensijā un būs skolas vadības maiņa, lūdzam dot laiku jaunajai skolas vadībai iesniegt savu plānu par skolas tālāko attīstību. Atgādināsim, ka bija plāns apvienoties Liepājas 8. vidusskolai ar Liepājas vakara (maiņu) vidusskolu. Šobrīd šo plānu atbalsta gan Liepājas 8. vidusskolas skolēnu vecāki, gan skolas kolektīvs.
  5. Lūdzam atrast citu vietu «Pozitīvo sajūtu telpas mazajiem liepājniekiem» veidošanai, jo lielākā daļa ģimeņu, kam ir vajadzīga palīdzība, “lai veicinātu iekšējās pasaules relaksāciju” , vai daudzbērnu ģimenes dzīvo Karostā, Zaļā birzī un Tosmarē. Ģimenes un bērni, kam ir domāta šī istaba, atrodas pilsētas otrā galā, tātad pieejamība būs ierobežota. Jauno un talantīgo sportistu iespējas pēc skolas (daļa sportistu arī mācās Liepājas 8. vidusskolā) pirms teniņa atpūsties Sporta skolas telpās arī būs ierobežotas, jo tur vēlas veidot «Pozitīvo sajūtu telpas mazajiem liepājniekiem» . Šādas izmaiņas var negatīvi ietekmēt jauno sportistu sasniegumus.

Vecāku komitejas vārdā lūdzam Liepājas domes deputātiem atbalstīt mūsu lūgumu un atrast citus Liepājas internātpamatskolas reorganizācijas ceļus, nepievienojot to Liepājas 8. vidusskolai.

Теперь ИнфоЛиепая есть и в Телеграм! Подписывайтесь, и следите за актуальными новостями Латвии и Лиепаи на нашем канале Infoliepaja.lv

Если и вы что-то нашли или потеряли, или стали свидетелем необычной ситуации, а может просто хотите поделиться с окружающими важной и полезной информацией, пишите нам на E-mail: redakcija@infoliepaja.lv.

 

Последние новости

0 0 оценка
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомление о
guest
0 комментариев
Inline Feedbacks
View all comments

Наш сайт использует файлы cookies, чтобы улучшить работу и повысить эффективность сайта. Продолжая работу с сайтом, вы соглашаетесь с использованием нами cookies и политикой конфиденциальности.

Принять
0
Хотелось бы услышать ваши мысли, пожалуйста, прокомментируйте.x
()
x

Спасибо!

Теперь редакторы в курсе.